Pastaraisiais metais rinkoje kaip uraganas įsiveržė Kinijos e-komercijos platforma „Temu“, siūlanti itin žemomis kainomis pačius įvairiausius produktus. Tačiau atrodo, kad sėkmės banga galimai atsitrenkė į uolas – Europos Komisija pradėjo tyrimą dėl bendrovės veiklos, sukėlusį nerimą tiek investuotojams, tiek ir vartotojams.
Kas sukėlė audrą?
Europos Komisijai užkliuvo ne tik įtarimai dėl neteisėtų ir nesaugių produktų platinimo, bet ir agresyvi „Temu“ kainodaros strategija, kuri, ekspertų teigimu, galimai iškreipia rinką ir žlugdo sąžiningą konkurenciją. Be to, bendrovė kaltinama pernelyg dideliu vartotojų duomenų rinkimu, neskaidria grąžinimo politika ir galimais ryšiais su tiekėjais, kurie naudoja priverstinį darbą.
Akcijų vertė – kol kas stabili
Nepaisant rimtų kaltinimų, „Temu“ patronuojančiosios bendrovės „PDD Holdings“ akcijos kol kas laikosi stabiliai. Nors nuo metų pradžios bendrovės vertė sumažėjo 18%, lapkričio 1 d. „PDD Holdings“ akcijų kaina siekė 120,65 JAV dolerio, o bendrovės rinkos kapitalizacija – 167,56 mlrd. dolerių.
Ekspertai perspėja:
„Nors trumpuoju laikotarpiu investuotojai dar stebi situaciją, ilgalaikėje perspektyvoje tyrimo rezultatai gali turėti reikšmingos įtakos bendrovės akcijų kainai. Galimai laukia ir baudos, ir apribojimai.” – teigia rinkos analitikai.
Ką sako „Temu“?
„Temu“ atstovai tikina esantys pasirengę bendradarbiauti su Europos Komisijos atliekamais tyrimais ir siekiantys užtikrinti visapusišką vartotojų teisių apsaugą. „Mes vertiname savo klientus ir esame įsipareigoję laikytis visų teisės aktų reikalavimų.” – teigiama oficialiame bendrovės pranešime.
Ar „Temu“ pavyks išsilaikyti?
Kol kas sunku prognozuoti, kokia bus šio tyrimo baigtis ir kokį poveikį jis turės „Temu“ verslui Europoje. Tačiau akivaizdu, kad bendrovei teks susidurti su rimtais iššūkiais ir įrodyti savo patikimumą. Artimiausi mėnesiai bus lemiami „Temu“ ateičiai Europos rinkoje. Ar bendrovei pavyks išsaugoti savo pozicijas, ar ES tyrimas taps jos žlugimo pradžia? Laikas parodys.