Atrodo, kad „Google Pixel“ išmanieji telefonai dar bent dvejus metus net neprilygs „Qualcomm“ ir „MediaTek“ pavyzdinių SoC valdomų prietaisų našumui. Pranešama, kad net „Pixel 11“ linija negaus galingo SoC.
Platforma „Tensor G6“ bus kuriama daugiausia dėmesio skiriant energijos vartojimo efektyvumui ir minimaliam kaitimui. Taip pat į maržų didinimą.
Dėl to iš pradžių buvo planuota, kad „Tensor G6“ bus su naujuoju IMG EXT grafiniu procesoriumi, tačiau vietoj jo ši platforma turės IMG CXT grafinį branduolį, kaip ir „Tensor G4“! Dėl to, be kita ko, G6 užims šiek tiek mažiau vietos nei G5: 105 kvadratiniai milimetrai, palyginti su 110 kvadratinių milimetrų.
Panašiai vietos bus sutaupyta visame luste. Pavyzdžiui, taupant vietą DSP bloke nebus vieno iš branduolių, o SLC sistemos talpykla bus sumažinta perpus – iki 4 MB.
Kita vertus, procesoriaus dalis nebus mažinama. „Google“ eksperimentavo su daugeliu konfigūracijų ir preliminariai apsistojo ties vieno didelio ‚Cortex-X930‘ branduolio ir šešių ‚Cortex-A730‘ branduolių naudojimu. Palyginimui, tikimasi, kad „Tensor G5“ turės vieną „Cortex-X4“ branduolį, penkis „Cortex-A725“ branduolius ir du „Cortex-A520“ branduolius.
Visi šie apkarpymai ar apribojimai susiję ne tik su energijos vartojimo efektyvumu. „Google“ ataskaitos, patekusios į internetą, rodo, kad bendrovė turėjo labai finansinį viso „Tensor“ projekto tikslą, t. y. viena iš priežasčių kurti savo SoC buvo siekis sutaupyti pinigų. Ir toje pačioje ataskaitoje teigiama, kad „Google“ pripažino nesėkmę: pirminių tikslų pasiekti nepavyko. Tai reiškia, kad „Google“ nepavyko padaryti „Tensor SoC“ tokių įperkamų, kaip buvo planuota iš pradžių. Ankstesnis tikslas nežinomas, bet yra naujas: 65 JAV doleriai.
Pakanka prisiminti, kad „Snapdragon 8 Elite“ priskiriama 200 JAV dolerių kaina! Tikriausiai „Google“ noras padaryti savo platformas kuo pigesnes taip pat paaiškina pasirinkimą „Samsung“ procesų technologijų naudai. Tačiau „Tensor G5“ vis tiek bus gaminamas TSMC gamyklose.