Pasaulinis mobiliojo ryšio operatorius „Vodafone“ pademonstravo naujas palydovinio tinklo galimybes ir pirmą kartą pasaulyje atliko vaizdo skambutį paprastu išmaniuoju telefonu. Tai padaryta naudojant „Vodafone“ partnerės „AST SpaceMobile“ sukurtą palydovinę technologiją „BlueBird“, kuri gali perduoti 4G/5G mobilųjį internetą iš kosmoso. Ši technologija leis vartotojams naudotis mobiliuoju internetu net ir atokiose vietovėse, kur nėra tinklo aprėpties.
Demonstracijos metu „Vodafone“ generalinė direktorė Margherita de la Valle paaiškino, kad „BlueBird“ palydovai gali tiesiogiai prisijungti prie paprasto išmaniojo telefono ir tada perduoti signalą atgal į „Vodafone“ antžeminį tinklą. Norėdama parodyti, kaip tai iš tikrųjų veikia, ji paskambino inžinieriui į atokią kalnuotą vietovę Velse, kur nėra mobiliojo ryšio tinklo aprėpties. Nors vaizdo skambučio kokybė nebuvo ideali dėl mažos skiriamosios gebos ir vėlavimo, apskritai technologija veikė pakankamai gerai.
„BlueBird“ palydovai turi specialias ryšio matricas, kurios suteikia išmaniesiems telefonams tokį patį ryšį kaip ir tradiciniai mobiliojo ryšio bokštai ir užtikrina iki 120 Mbps duomenų perdavimo greitį. Kai sistema pradės veikti visu pajėgumu, ji užtikrins „vientisą ryšį“ JAV ir kai kuriose kitose rinkose. Tai reiškia, kad naudotojai galės skambinti ir naudotis internetu net atokiose vietovėse, panašiai kaip „Starlink“.
Svarbu pažymėti, kad anksčiau vaizdo skambučiai mobiliaisiais telefonais buvo atliekami naudojant „Starlink“ palydovus. Tačiau „Vodafone“ vaizdo skambutis buvo „pirmasis vaizdo skambutis, atliktas iš vietos, kurioje nėra mobiliojo ryšio tinklo aprėpties, naudojant paprastą išmanųjį telefoną ir komercinius palydovus“. Tuo pat metu „T-Mobile“ bendradarbiauja su „Starlink“ ir siūlo panašią paslaugą, tačiau iš pradžių ji apsiribos tik tekstinių žinučių siuntimu.