OpenAI generalinis direktorius Samas Altmanas papasakojo apie bendrovės planus su GPT-5. Ar naujas galingas modelis bus išleistas šiais metais, ar jis bus atidėtas ateičiai?
Ką planuoja „OpenAI?
Praėjusią savaitę vykusios klausimų ir atsakymų sesijos metu generalinis direktorius sakė, kad bendrovė šiais metais GPT-5 neišleis. Vietoj to ji sutelks dėmesį į GPT-o1 kalbos modelio tobulinimą.
Modelis, kuris anksčiau vadinosi „Project Strawberry“, nuo kitų modelių skiriasi tuo, kad yra metodiškesnis ir lėtesnis. Tai padės atlikti matematikos, gamtos mokslų ir kitų sričių užduotis, kurioms reikia daugiau tikslumo ir loginio mąstymo.
Savo atsakyme Altmanas nurodo modelių sudėtingumą, dėl kurio neįmanoma vienu metu dirbti su skirtingomis kartomis ir tipais:
„Visi šie modeliai tapo gana sudėtingi. Mes negalime lygiagrečiai kurti tiek daug dalykų, kiek norėtume. Taip pat susiduriame su daugybe apribojimų ir sunkiais sprendimais, kaip paskirstyti kompiuterius”, – sako direktorius.
Altmanas taip pat pasidalijo savo vizija, kaip padaryti dirbtinį intelektą pakankamai įgudusį, kad jis galėtų visiškai atlikti savo „agento“ vaidmenį, savarankiškai atlikdamas užduotis naudotojų vardu. Jei bendrovei pavyks tai pasiekti, tai galėtų reikšti dar vieną milžinišką proveržį, atsižvelgiant į tai, kad dirbtinis intelektas gali neapsiriboti vien informacijos teikimu ir atlikti užduotis su minimaliu žmogaus įsikišimu.
Ateityje „OpenAI“ nori atverti suaugusiesiems skirtą turinį, kuris bus pažymėtas žyma „Nesaugu dirbti“. Vartotojai galės bendrauti su dirbtiniu intelektu be apribojimų „suaugusiųjų“ pokalbiams ir, tikėtina, generuoti tinkamą turinį. Tačiau atsižvelgiant į problemas, kurias gali sukelti toks įgyvendinimas, tai vis dar tolimos ateities klausimas.