OpenAI pristatė naują ChatGPT funkciją Deep Research, kuri gali dirbti savarankiškai, „planuodama ir vykdydama kelių žingsnių strategiją, kad surastų reikiamus duomenis, ir prireikus realiuoju laiku pakoreguotų savo veiksmus“.
Užuot tiesiog kūrusi tekstą, funkcija šoninėje juostoje rodo tyrimo eigą, pateikia nuorodas į šaltinius ir metodikos santrauką.
Naudotojai gali užduoti klausimus naudodami tekstą, paveikslėlius ir papildomus failus, pavyzdžiui, PDF ar skaičiuokles, kad papildytų kontekstą. Atsakymas pokalbyje sugeneruojamas per 5-30 minučių, o ateityje „OpenAI“ planuoja pridėti įterptų paveikslėlių ir diagramų palaikymą. Kartu bendrovė pripažįsta technologijos trūkumus, įskaitant galimybę generuoti klaidingus faktus, sunkumus nustatant šaltinių autoritetą ir vertinant atsakymų patikimumą.
Deep Research pristatoma kaip analitinė priemonė, galinti atlikti užduotis tyrėjo lygmeniu. Šiuo metu ji prieinama „Pro“ naudotojams (iki 100 užklausų per mėnesį), o „Plus“, „Team“ ir „Enterprise“ prenumeratoriams prieiga ribota. OpenAI pažymi, kad visiems mokamiems naudotojams bus padidinti apribojimai, kai bus pristatyta greitesnė ir efektyvesnė versija.