Kaip pranešė „Reuters“, lapkričio 21 d., ketvirtadienį, „Volkswagen“ vadovybė ir darbuotojų atstovai surengė trečiąjį derybų dėl darbo užmokesčio raundą. Likus vos dešimčiai dienų, profsąjungos žada pradėti streikus gamyklose visoje Vokietijoje. Profsąjunga paragino vadovybę žengti „didelį žingsnį“, nors šalių pozicijos vis dar labai nesutampa.
Vokietijoje „Volkswagen“ turi apie 300 000 darbuotojų, o derybos susijusios su 120 000 žmonių, dirbančių šešiose gamyklose, darbo užmokesčio klausimais. Jų darbo užmokestį reglamentuoja atskiros kolektyvinės sutartys – ne tokios pat kaip kitų darbuotojų.
„Volkswagen“ prašė 10 proc. sumažinti atlyginimus, motyvuodama būtinybe mažinti išlaidas ir didinti pelną, kad būtų galima įveikti Kinijos konkurenciją ir mažėjančią automobilių paklausą Europoje. Bendrovė taip pat pagrasino pirmą kartą per savo 87 metų istoriją uždaryti gamyklas Vokietijoje.
Profsąjunga anksčiau siūlė dvejus metus atsisakyti premijų ir įsteigti fondą, iš kurio būtų finansuojamas laikinas darbo valandų sutrumpinimas mažiau produktyviose verslo srityse. Profsąjunga teigė, kad šios priemonės padėtų išvengti darbuotojų atleidimo ir sutaupyti 1,5 mlrd. eurų. Fondas būtų finansuojamas 5,5 proc. padidinus atlyginimus darbuotojams, kurie į fondą pervestų pinigus, solidarizuodamiesi su kolegomis, kuriems gresia prarasti darbą dėl perteklinių pajėgumų.
Tačiau šiame pasiūlyme daroma prielaida, kad „Volkswagen“ neuždarys gamyklos. Jei vadovybė atmes jų pasiūlymą, profsąjunga reikalaus 7 proc. padidinti darbo užmokestį neuždarant gamyklos.
Jei jų reikalavimai nebus patenkinti, nuo gruodžio 1 d. darbuotojai visoje Vokietijoje pradės streiką. Tai bus pirmas didelio masto streikas „Volkswagen Group“ įmonėje nuo 2018 m., kai dėl darbo užmokesčio klausimų į gatves išėjo daugiau kaip 50 000 darbuotojų.