Savaitgalį Indonezijos Sumatros salą nusiaubė galingi potvyniai ir purvo nuošliaužos. Žuvo mažiausiai 16 žmonių, septyni laikomi dingusiais be žinios. Niokojantys potvyniai kilo ir kitose šalies dalyse. Valdžios institucijos įspėja gyventojus apie galimas tolesnes tragedijas, nes lietingasis sezonas tęsiasi.
Labiausiai nukentėjo Karo rajonas Šiaurės Sumatroje. Šeštadienį potvyniui užliejus vietos turistinius kurortus, ten žuvo penki žmonės, dar penkių ieškoma. Žuvusiųjų taip pat aptikta šiuose rajonuose: Delio Serdango, Tapanulio pietų ir Padango Lawaso rajonuose.
Potvyniai ir purvo nuošliaužos Indonezijoje
Pirmadienį Indonezijos šiaurinėje saloje gelbėtojams pavyko ištraukti 16 kūnų iš po žemių ir riedulių masės. Pasak valstybinės nelaimių agentūros (BNPB) atstovo Abdul Muhari , tebevyksta dar septynių žmonių paieška.
Purvo nuošliaužos susidarė dėl didžiulių liūčių, dėl kurių daugelyje vietų kalnuotame Indonezijos regione pakilo upės. Vandens masės užėmė namus ir užtvindė žemės ūkio naudmenas. Potvyniai sunaikino daugiau kaip 130 hektarų pasėlių.
Tai jau kelintas kartas, kai staigūs potvyniai ir purvo nuošliaužos užklumpa šią šalies dalį, sakė Muhari. „Vien šiais metais Deli Serdang ir Karo rajonai tai patyrė atitinkamai tris ir du kartus“, – sakė jis. – sakė pareigūnas, kurį cituoja naujienų agentūra AFP.
BNPB direktorius Uka Suska Puji Utama sakė, kad Javoje potvyniai ir nuošliaužos bendrai paveikė 30 kaimų, iš viso apgadinta daugiau kaip 2 000 namų. Pasak BNPB atstovo, tikėtasi, kad nuo nelaimių nukentės daugiau kaip 35 000 žmonių.
Tęsiamas žalos padarinių įvertinimo darbas, nukentėjusiems asmenims dalijami pagalbos daiktai.
Niokojantis liūčių sezonas tęsiasi
Tokios intensyvios liūtys šiuo metų laiku šioje pasaulio dalyje nėra neįprastos. Lietaus sezonas čia trunka nuo spalio iki kovo mėnesio, ir šiuo laikotarpiu dažnai kyla niokojantys potvyniai ir purvo nuošliaužos.
Indonezija, išsidėsčiusi maždaug 17 000 salų, nuolat susiduria su potvyniais ir purvo nuošliaužomis. Dažnai šie reiškiniai labiausiai niokoja aukščiau esančias kalnuotas vietoves, kuriose gyvena milijonai žmonių. Neretai tai būna sunkiai prieinamos vietovės, kuriose gelbėjimo operacijas atlikti labai sunku.